jabloně

Výběr ideální sazenice jabloně: na co se zaměřit?

Letní si pravděpodobně spojujete s odpočinkem ve stínu rozlehlých stromů a ochutnáváním šťavnatých plodů přímo z větve. Přemýšleli jste ale někdy o tom, co to znamená pro samotnou rostlinu? Jakým vý přečtěte si více »

švestky

Jak správně vysadit slivoně na zahradě?

Výsadba slivoní je jednoduchý, ale přesný postup. Před výsadbou je nutné vybrat vhodné místo - slivoně dávají přednost slunnému stanovišti a jsou chráněny před silnými větry. Důležitá je také půda - přečtěte si více »

Javory

Javor klen - proč se vyplatí mít ho na zahradě?

Javor je jedním z nejběžnějších stromů v zahradách, parcích a lesích. Je nesmírně krásný nejen na jaře, ale i na podzim, kdy jeho listy začínají zlátnout a nabývat nejrůznějších barev. Vyskytují se v přečtěte si více »

 

Javor klen - proč se vyplatí mít ho na zahradě?

Javor je jedním z nejběžnějších stromů v zahradách, parcích a lesích. Je nesmírně krásný nejen na jaře, ale i na podzim, kdy jeho listy začínají zlátnout a nabývat nejrůznějších barev. Vyskytují se v mnoha odrůdách, které se liší velikostí a barvou listů. V našem článku se dozvíte, čím se vyznačuje javor klen a jaké jsou jeho odrůdy. Podívejte se na to.

Javor - co to je?

Javor je druh stromu, který se vyskytuje v mnoha odrůdách. Má velké, laločnaté listy a také plody v podobě dvojitých křídel. Patří k nejoblíbenějším okrasným dřevinám u nás. Najdete je v lesích, parcích, zahradách, podél silnic a na mnoha dalších místech. Jejich mimořádně dekorativní a krásné listy potěší mnoho lidí, kteří si tyto stromy rádi vysadí na své zahradě. Množství odrůd nabízí širokou škálu možností, proto stojí za to o jejich nákupu uvažovat.

Javor - jaké jsou jeho odrůdy?

Javorů je celá řada druhů, přibližně 120-150. V Polsku jsou nejčastějšími druhy javor domácí, javor polní a javor klen. V posledních letech se objevují další odrůdy, například japonský červený javor, který se vyznačuje krásnými listy exotických tvarů, a červenolistý palmový javor - strom se zajímavým olistěním a exotickým řezem. Jedná se však o druhy, které vyžadují zkušenosti, takže pro začátečníky se doporučuje javor klen. Mezi další druhy javorů patří javor tatarský, javor babyka, javor stálezelený, francouzský nebo sloupovitý. Všechny jsou nesmírně krásné!

Javory - jaké jsou jejich nároky na pěstování?

Javory mohou mít vzhledem k velkému množství odrůd různé nároky na pěstování. Nejsnadněji se pěstuje javor klen, javor červený je o něco obtížnější. Nejdůležitější je poskytnout jim úrodnou, propustnou půdu s dostatkem vláhy. Nejlépe je zasadit je na chráněné, polostinné místo v blízkosti vody, ale vyhněte se jílovitému substrátu. Důležité je, že javory nemají rády časté hnojení. Jednou ročně na jaře lze použít kombinované hnojivo. Při výběru odrůdy věnujte pozornost její odolnosti vůči mrazu, zejména na východě země.

Kde koupit sazenice javoru?

Dobrá sazenice je základem úspěšné úrody! To ví každý zahrádkář. Proto se vyplatí vybírat osvědčená místa, jako jsou Moravské sady, které se těší velmi dobrému hodnocení zákazníků. Jedná se o obrovský výběr, různé sazenice stromů a keřů, jak listnatých, tak jehličnatých a ovocných, stejně jako květin. V tomto obchodě pracují zkušení odborníci, kteří svou práci velmi dobře znají, a proto vám rádi poradí, které sazenice se vyplatí vysadit na vaší zahradě. To je spousta produktů za atraktivní ceny. Najdete zde jak japonský červený javor, tak červený kmenný javor, javor klen, javor klen, javor dlanitolistý nebo tolik oblíbený javor červenolistý. Každý si zde jistě najde něco pro sebe.

Související články